stracone

Tutaj są omawiane najistotniejsze fragmenty tego rozporządzenia

stracone

Postprzez jacko » So sty 05, 2019 12:18

życzliwy uchodźcom
wczoraj (22:46)
poczekajcie a zobaczycie - będzie tylko gorzej w tych otwartych sercach zachodu - oni nie otwarli drzwi z dobroci ale szukali biedaków do ciężkiej pracy, za małe pieniądze. a tamci nie chcą pracować i nie będą.
Odpowiedz
Zgłoś
Obserwator
wczoraj (22:43)
Zbliża się termin wyborów do PE zatem kto jest zainteresowany aby sterroryzować AfD?
Odpowiedz
Zgłoś
cisza
wczoraj (22:41)
AfD stawia twarde warunki! Albo radykalna reforma unii, albo dexit Republika
Odpowiedz
Zgłoś
ojojoj
wczoraj (22:41)
gdzie jest komisja wenecka się pytam ?
Odpowiedz
Zgłoś
lelek
wczoraj (22:41)
Pamiętam jak Niemcy piali z zachwytu kiedy przyjmowali imigrantów z Afryki i Azji . Myślę że pompony już opadły a szara rzeczywistość daje im mocno w kość. Zaczynają myśleć ?
Odpowiedz
Zwiń odpowiedzi Zgłoś
Zgłośjuż po nichwczoraj (22:50)za późno
Rysiek
wczoraj (22:41)
Makrela to ma jaja , nie jak Jarosław
Odpowiedz
Zgłoś
obserwator
wczoraj (22:39)
Dzisiejsi faszyści nazywają się antyfaszystami.
Odpowiedz
Zgłoś realny wodociąg https://pogotowie-kanalizacyjne.warszaw ... nalizacji/
zakres https://pogotowie-kanalizacyjne.warszaw ... nalizacji/
http://naprawa-kanalizacji.pl/kontakt/ http://naprawa-kanalizacji.pl/konserwac ... nalizacji/ http://naprawa-kanalizacji.pl/awarie-kanalizacji/

Bundestag
wczoraj (22:38)
Musi emigranci z Europy wschodniej
Odpowiedz
Zgłoś
Sigwald
wczoraj (22:37)
Powinni tez wysadzać w powietrze bandytów komunistyczno-lewackich i lichwiarzy żydowskich
jacko
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 16:07

Postprzez » So sty 05, 2019 12:18

 

Re: stracone

Postprzez jacko » Pt lip 24, 2020 17:46

W najbliższym czasie na pewno nie będzie takiego rozluźnienia, jakie mamy w tej chwili w Europie. Granice będą otwierane bardzo powoli, w pierwszej kolejności dla osób ze świata biznesu czy talent show - aktorów, reżyserów, muzyków. Jeżeli chodzi o kraje, szybkiego otwarcia się na Europę nie będzie. Jako pierwsi zgodę na wjazd do kraju mają dostać obywatele Wietnamu, Tajlandii, Australii, Nowej Zelandii, Tajwanu, Korei Południowej, Chin, Mjanmy, Singapuru, Brunei, Laosu oraz Mongolii- mówi.

W tej chwili trudności z wjazdem na Wyspy Japońskie mają zagraniczni studenci, którzy opuścili Japonię przed lockdownem, obcokrajowcy posiadający kartę rezydent, nawet ci, którzy w Japonii mają rodziny.

Ostrożni i odpowiedzialni

Wewnętrzne restrykcje nie są aż tak surowe. Od zniesienia stanu wyjątkowego Japończycy mogą w miarę swobodnie powrócić do prowadzenia biznesu, choć znaczna jego część funkcjonuje w zmniejszonym wymiarze godzinowym lub z dodatkowymi obostrzeniami. Na przykład kina i teatry mogą sprzedawać połowę dostępnych miejsc, na mecze piłkarskiej J-League wpuszcza się do pięciu tysięcy kibiców, a od sierpnia stadiony będą mogły się wypełnić w 50 procentach. Jednak mimo zniesienia wielu restrykcji, japoński rząd nie traci czujności. Obywatele także.

- Tokijczycy są bardzo ostrożni - zaznacza Karolak. Mieszkańców kraju, w którym pracuję, chwali za dyscyplinę i dbałość o osoby starsze. - Młodzi są świadomi, że muszą zachowywać się odpowiedzialnie i stosować do zaleceń, bo sami raczej nie umrą, ale narażają seniorów, dla których koronawirus jest o wiele groźniejszy. Znam również takie osoby, które mieszkają ze starszymi rodzicami i bardzo unikają teraz wychodzenia z domu, żeby nie narażać swoich bliskich.
jacko
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 16:07

Re: stracone

Postprzez jacko » Pt lip 24, 2020 17:47

Dyrektor festiwalu InlanDimensions tak opisuje rzeczywistość w Tokio w dniach, gdy miasto miało przyjmować tysiące sportowców i kibiców z całego świata: - W metrze zawsze sporo osób nosiło maski, ale teraz zakładają je już wszyscy. Nikt nie chce ryzykować, także obcokrajowcy, bo stacje i wagony metra są przekaźnikiem wszelkiego rodzaju zarazków. W każdym sklepie musi być żel przeciwbakteryjny, sprzedawcę oddziela od klientów plastikowa płachta. Kiedy wchodzi się do restauracji czy kawiarni, często personel od razu prosi o zdezynfekowanie rąk. Na uniwersytetach zajęcia prowadzone są online. Waseda już ogłosiła, że nauczanie będzie przebiegać w ten sposób jeszcze co najmniej przez pierwszy trymestr drugiego semestru.dodaje, że w trudnych czasach Japończycy nie stracili zaufania do rządu, a dowodem jest reelekcja urzędującej gubernator Tokio w niedawnych w wyborach. Yuriko Koike w czasie lockdownu i stanu wyjątkowego wręcz umocniła swoją pozycję. W wyborach, które odbyły się na początku lipca, nie dała szans konkurencji. Dostała aż 60 procent głosów. - To było jej wielkie zwycięstwo. Kenji Utsonomiya, który miał drugi wynik, otrzymał niespełna 14 procent - podkreśla nasz rozmówca.

O tym, że spotkanie o mistrzostwo Europy w piłce nożnej odbędzie się w stolicy Anglii dopiero za rok, wiadomo już od kilku miesięcy. Pandemia COVID-19 sparaliżowała cały międzynarodowy futbol i zmusiła UEFA do przełożenia turnieju, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-raszyn który miał się odbyć aż w dwunastu krajach.
Jakiekolwiek mecze międzypaństwowe zapewne wrócą nie wcześniej niż jesienią. Na razie nadzieję na powrót normalności kibice czerpią ze http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-brwinow wznowienia krajowych rozgrywek. Najpopularniejsza liga piłkarska na świecie, Premier League, wróciła 17 czerwca. www Angielskie stadiony, które zwykle wypełniają się do ostatniego miejsca, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-grodzisk-mazowiecki wciąż muszą być puste. Jednak od dwóch tygodni można chociaż obejrzeć mecz w pubie.lipca w Anglii pootwierały się salony fryzjerskie, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-milanowek/ teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Dla Anglików te ostatnie są głównym powodem do szczęścia - mówi prezes klubu IBB Polonii Londyn, mistrza Anglii w siatkówce. - http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-nadarzynW różnych krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą. U nas wielkie kroki w tym kierunku http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-zyrardow/ to powrót piłki nożnej i otwarcie pubów. Jak można obejrzeć Premier League ze znajomymi i napić się przy tym piwa, Anglicylipca w Anglii pootwierały się salony http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-piastow fryzjerskie, teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Dla Anglików te ostatnie są głównym powodem do szczęścia -IBB Polonii Londyn, mistrza Anglii w siatkówce. - W różnych http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-pruszkow/ krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą. U nas wielkie kroki w tym kierunku to powrót piłki nożnej i otwarcie pubów. Jak można obejrzeć Premier League ze znajomymi i napić się przy tym piwa, Anglicy

O tym, że spotkanie o mistrzostwo Europy w piłce nożnej odbędzie się w stolicy Anglii dopiero za rok, wiadomo już od kilku miesięcy. Pandemia COVID-19 sparaliżowała cały międzynarodowy futbol i zmusiła UEFA do przełożenia turnieju, http://udraznianie.waw.pl/udraznianie-rur-raszyn który miał się odbyć aż w dwunastu krajach.

Koike mocno forsuje przeprowadzenie igrzysk w przyszłym roku. - Zrobimy, co w naszej mocy, żeby zwalczyć wirusa i przeprowadzić pełne nadziei igrzyska - powiedziała w rozmowie z CNBC. - Tokio 2020 może być symbolem zjednoczenia się świata w obliczu zagrożenia - dodała.

Tokijczycy co prawda dali swojej gubernator wyraz poparcia, wybierając ją na drugą kadencję, ale nie są tak optymistycznie nastawieni do igrzysk, jak Koike. Rok po tym, jak szef MKOl Thomas Bach nazwał miasto najlepiej przygotowanym gospodarzem w historii, pół roku po tym, jak fajerwerki nad Zatoką Tokijską symbolizowały nadzieję na niezapomniane widowisko, w japońskiej stolicy nie ma olimpijskiego entuzjazmu. Zniknął, bo tokijczycy mają teraz dużo więcej zmartwień.
jacko
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 16:07

Re: stracone

Postprzez jacko » Pt lip 24, 2020 17:48

Społeczeństwo jest nastawione do przyszłorocznej imprezy raczej sceptycznie. Moim zdaniem, i pewnie także zdaniem wielu Japończyków, w tym momencie organizacja zawodów ma wymiar symboliczny. Chodzi o to, żeby zachować twarz i pokazać hart ducha, a także, że mimo przeciwności losu Japonia potrafi zorganizować tak dużą międzynarodową imprezę, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa - tłumaczy Karolak.

W badaniu stołecznych nastrojów przeprowadzonym na początku lipca 46 procent tokijczyków stwierdziło, że impreza powinna się odbyć zgodnie z planem - latem 2021 roku. 24 procent opowiedziało się za ponownym przełożeniem igrzysk, 28 procent za ich całkowitym odwołaniem. W badaniu sprzed kilku dni, przeprowadzonym na zlecenie Kyodo News, za igrzyskami w lecie 2021 roku było już tylko 24 procent respondentów. 36 procent wolałoby przełożenie na inny termin, 34 procent całkowite odwołanie.
jacko
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 16:07

Re: stracone

Postprzez jacko » Pt lip 24, 2020 17:49

Ci, którzy są przeciw, nie wierzą, że do przyszłego lata uda się zwalczyć COVID-19, lub przynajmniej zapędzić go do narożnika. A to musi się wydarzyć, jeśli igrzyska mają się odbyć. Przyznają to sami organizatorzy. Szef komitetu organizacyjnego Tokio 2020, były premier Yoshiro Mori, w środę przyznał, że jeśli obecny stan rzeczy będzie się utrzymywał, impreza nie dojdzie do skutku. - Pytanie o igrzyska to pytanie czy ludzkości uda się pokonać koronawirusa - stwierdził Mori.

- Japończycy jeszcze nie mówią tego wprost, ale na pewno zakładają scenariusz, w którym igrzysk nie będzie - tłumaczy Karolak. - Organizowanie masowej imprezy z udziałem setek tysięcy osób z całego świata w obliczu zagrożenia COVID-19 i znacznego wzrostu liczby zachorowań w Tokio na przestrzeni ostatnich tygodni, budzi u Japończyków głęboki niepokój.Wzrost liczby zakażeń w Chorwacji, wzrost liczby zakażeń w Bułgarii, wzrost liczby zakażeń w Polsce. Koronawirus wciąż nie odpuszcza. W ostatnim czasie wyższe wyniki notuje spora część europejskich krajów, w tym również turystyczne regiony udrażnianie brwinów wznowienia krajowych rozgrywek. Najpopularniejsza liga piłkarska na świecie, Premier League, wróciła 17 czerwca. udrażnianie Angielskie Wirus wciąż nie odpuścił, ale nie pojawia się równomiernie w całej Europie. Dla przykładu w Niemczech w ciągu ostatniego tygodnia (od 17 do 23 lipca) służby informowały średnio o 5 nowych infekcjach na każdy milion mieszkańców. To sprawia, że dziennie było to około 400 - 500 nowych przypadków.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Hiszpanii. Tutaj dzienne przyrosty wynoszą sporo powyżej tysiąca. Tu wskaźnik nowych zachorowań wynosi 30 infekcji na milion mieszkańców. W ciągu ostatniego tygodnia w Hiszpanii pojawiło się 10 tys. nowych zakażeń.
, udrażnianie kanalizacji Grodzisk wciąż muszą być puste. Dla przykładu w Polsce taka sama statystyka wynosi około 1,1 tys. W Niemczech to 2,4 tys., we Włoszech 3,7 tys. W Czechach z kolei taki sam wskaźnik wynosi 1,3 tys. Oczywiście warto pamiętać, że to statystyka uwzględniająca cały czas epidemii, a nie tylko jedną z jej faz. We Włoszech w ostatnich tygodniach notowane są rekordowo niskie dobowe przyrosty chorych., przepychanie kanalizacji Milanówek teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Jak Chorwacja wypada na tle Polski? W naszym kraju w ciągu tygodnia przybyło 2,5 tys. infekcji. To oznacza, że średnio było to 360 każdego dnia. I choć trudno w to uwierzyć - wypadamy korzystniej. Dlaczego? Średnio każdego dnia w Polsce pojawia się 9 nowych infekcji na milion mieszkańców. To o połowę mniej niż w Chorwacji., mistrza Anglii w siatkówce. - przepychanie ror NadarzynW różnych krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą. U nas wielkie kroki w tym kierunku przepychanie kanalizacji Żyrardów to powrót piłki nożnej i otwarcie pubów. Jak można obejrzeć Premier League ze znajomymi i napić się przy tym piwa, Anglicylipca w Anglii pootwierały się salony udrażnianie kanalizacji Piastów fryzjerskie, teatry, kina, restauracje i właśnie puby. - Kolejny najmocniej dotknięty region to żupania osijecko-barańska, ze stolicą w Osijecku. Tu licznik zatrzymał się na poziomie 546. Jednocześnie warto wiedzieć, że liczba aktywnych przypadków wirusa (czyli osób z potwierdzonym wirusem, które wciąż chorują) jest sporo mniejsza. W tych trzech regionach to odpowiednio: 211 (okolice Zagrzebia), 114 (okolice Splitu) oraz 136 (w okolicach Osijecka).
Drugą falę wirusa widać również w Bułgarii. Tylko w lipcu w tym kraju pojawiło się 4,5 tys. nowych infekcji. To niemal tyle samo, ile pojawiło się od 1 marca do końca czerwca (5,1 tys. w ciągu 3 miesięcy). To właśnie w ostatnim czasie Bułgaria przebiła swój dotychczasowy rekord. Nowy wynosi 330 infekcji w ciągu jednej doby.
Anglii w siatkówce. - W różnych przepychanie rur Pruszków krajach powrót do normalności mierzy się różną miarą.

Eksperci oceniają, że bez szczepionki przeprowadzenie igrzysk będzie bardzo trudne, bo bez niej drastyczny wzrost liczby zachorowań w czasie wydarzenia jest po prostu nieunikniony. Jednak nawet szczepionka nie gwarantuje, że za 12 miesięcy zobaczymy w Japonii walkę o olimpijskie medale.

- Szczepionka może okazać się game changerem. Pierwsza i druga faza testów dały obiecujące rezultaty. Jednak szczepionka nie wyeliminuje wirusa, ona obniży zachorowalność mniej więcej o połowę. Nawet jeśli będzie istniała, COVID-19 będzie się rozprzestrzeniał w 2021 roku - zaznacza profesor Kentaro Iwata ze Szpitala Uniwersyteckiego w Kobe.
jacko
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 16:07

Re: stracone

Postprzez jacko » N mar 07, 2021 20:44

Zazwyczaj już się ugruntowują w okresie dzieciństwa, gdzie dominuje podejście do człowieka, że "musimy" coś robić. Zachowywać się odpowiednio, czerpać wzorce, które nie rzadko są szkodliwe i w konsekwencji ich powtarzanie nas krzywdzi. Właśnie wtedy w okresie wzrastania zamykamy się i tracimy kontakt ze sobą. Po wielu latach praktyki nad terapeutyką ciała muszę przyznać, że nasza znajomość partnerów czy nas samych, naszych stref erogennych i form dotyku jest zerowa. To są proste rzeczy, ale ludzie są ich nieświadomi.
doszło do awarii układu przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków „Czajka”. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uruchomiło awaryjny wuko Konstancin zrzut ścieków do Wisły - są one od razu ozonowane, by nie zanieczyszczać rzeki. Spółka uruchomiła także mechaniczne oczyszczanie ścieków wuko Pruszków. Woda bezpieczna do picia- Uczeni tym, co się stało rok temu, mamy maszynę do ozonowania. Została włączona natychmiast, gdy nastąpił zrzut ścieków. Woda w Warszawie jest bezpieczna do picia- mówił prezydent m.st. Warszawy, Rafał .Awaria nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej mieszkańcom Warszawy – ujęcia wody dla miasta znajdują się pod dnem Wisły, 10 km powyżej miejsca zrzutu ścieków. MPWiK uruchomiło wuko Piaseczno codzienne badania jakości wody w Wiśle na odcinku warszawskim oraz Warszawa–Płock. Wyniki badań będą na bieżąco publikowane na Awaria najpewniej na starym odcinku O awarii powiadomione zostały służby państwowe. W mieście powołany został także sztab kryzysowy, by jak najszybciej usunąć awarię. Trwają ustalenia co do jej przyczyny wuko Milanówek. Fragment rurociągu, który pękł w zeszłym roku, wymieniono i poddano przeglądom - nie wykazały uszkodzeń.- Wszystko wskazuje na to, że awaria jest na starym odcinku, nie na remontowanym. Przypominam, że wyremontowane zostało 100 m, a cały przesył liczy 10 razy więcej. Gdybyśmy chcieli wymienić cały przesył, trwałoby to ponad rok. Były robione przeglądy. Ostatni przegląd jednej z nitek zakończył się w maju. Drugiej - wczoraj. Oba nie wykazały żadnych uszkodzeń - wyjaśnił prezydent Warszawy. wuko Raszyn - Będę Państwu udzielał na bieżąco i w kolejnych dniach precyzyjnych informacji – zapowiedział. Będzie alternatywny przesył- Po analizach, które wykazały błędy w projektowaniu i błędy wykonawcze tego przesyłu, podjęliśmy prace nad wykonaniem alternatywnego. Mamy już firmę, która przygotowuje koncepcję - zapewnił Rafał Trzaskowski.W marcu 2020 r. MPWiK zlecił niemieckiej firmie wykonanie wuko Otwock niezbędnego opracowania. W ramach dotychczasowych prac zostały wybrane dwa wariantu alternatywnego przesyłu ścieków. W najbliższych tygodniach, na podstawie opracowanej koncepcji, zostanie rozpisany przetarg na wykonanie projektu budowanego i budowę nowego przesyłu.Po pierwszym spotkaniu sztabu miejskiego prezydent Warszawy ma rozmawiać z przedstawicielami rządu. Temat rozmowy to m.in. możliwość tymczasowego wuko Brwinów alternatywnego przesyłania ścieków - do czasu naprawy awarii.- Jest możliwość poprowadzenia albo alternatywnego przesyłu pod dnem Wisły, albo mostem pontonowym. Będziemy o tym rozmawiali z przedstawicielami rządu. W ciągu dwóch dni mamy wiedzieć, która z tych możliwości będzie szybsza i bardziej trwała -
Miała pani przypadek spektakularnej zmiany?

Wiele jest takich historii. Najpiękniejsze jest to, że w parach działo się źle, a po wspólnej pracy udało się uniknąć rozwodów i skoków w bok. Szczególnie pamiętam prace z marynarzami. To były spektakularne sesje. Problemem była kompulsywna masturbacja, napędzana pornografią i to wszystko obarczone rozłąką z domem. Przeszliśmy metamorfozę od samozaspokojenia, a bardziej destrukcji do kochania się ze sobą. Wyszliśmy z przedmiotowości do czułości i miłości.
jacko
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 16:07

Postprzez » N mar 07, 2021 20:44

 


Powrót do Rozporządzenie w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego z 9 listopada 2011 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron